Chromoterapie

Terapie světlem barev

Používá barvy a světlo k vyvážení energie v lidském těle a její doplnění po stránce psychické, emocionální, spirituální i mentální. Jde o kombinaci barvy a světla. Světlo tyto barvy a jejich energii odráží .

Při terapii používám žlutou, červenou, oranžovou, zelenou, modrou, indigovou, modrou a fialovou.

Chromoterapie zahrnuje část psychologie, umění a fyziky.

Barva má určitý účinek pro naše zdraví, proto její aplikací můžeme docílit překonání deprese, traumatu, či nemoci.

Červená- reprezentuje nohy od chodidel až po kyčle a páteř. Pro sportovce velmi užitečná. Má silný energetický účinek, osvěžuje, rozproudí krev ,urychluje látkovou výměnu. Při dýchacích problémech, astmatu, revmatických potížích, po úrazech na pohybovém aparátu.

Oranžová- navozuje optimismus. Proti depresím- produkuje radost a udržuje mysl v naladění. Vhodná barva pro absorpci šoku v tkáních, spouští laktaci, zvyšuje plodnost, při křečích, zácpách, slabosti ledvin.

Žlutá-spojována s mentální vyrovnaností. Tato barva spojuje mysl s tělem a vyrovnaností. Výborná pro zažívání, systematické myšlení, proti melancholii. Zlepšuje stav kůže.

Zelená- snižuje tlak v cévách, proti vráskám, pro klid je velmi ceněna. Pomáhá lépe usínat. Vhodná na oblast srdce a plic.

Modrá-pro uklidnění, snížení tlaku, překrvení,na zánětlivé stavy kůže, snižuje bolestivost, uklidňuje, chladí aj. . Při boji s celulitidou a nadbytečnými kily- tlumí pocity hladu. Aplikace při zánětech v krku, na oblast štítné žlázy ..atd.

Indigová- pro aktivaci a uvolnění dutin, na ekzémy, snížení nitroočního tlaku ( při mikromasážní terapii ji využívám).

Fialová- při chromoterapii světelné ji aplikuji na temeno hlavy. Tlumí depresivní stavy.

Terapie světlem-působí převážně dvojím způsobem:

Bioinformacemi na tlakových bodech nebo stimulací energetických centrech těla (čaker). Je to kombinace těchto postupů a jedinečnost filtrů s bioinformacemi, které jsou aplikovány lampou Bioptron. Elektromagnetické vlny polarizovaného světla kmitají pouze v rovnoběžných rovinách a to způsobuje, že toto světlo má velmi dobrou schopnost pronikání. Barevné filtry se vyrábějí ručně ve Francii, jsou obohaceny o bioinformace (biofyzikální systém přenosu).

Bioinformace jsou založeny na předpokladu, že lidské tělo neustále vysílá pole elektromagnetických vln, toto elektromagnetické pole, jež tělo obklopuje, je světlo které vaše tělo vydává.

Elektromagnetické pole, poskytuje důležité informace o každém jednotlivém orgánu. Tento typ informací se spolu se stavem fyzického těla nazývá bioinformace.

 

Co očekávat…

  • metoda je neinvazivní, bezbolestná, časově omezená dle typu indikace
  • indikuje se na kůži nepoškozenou, ošetřenou prostředky vhodnými na očistu
  • použití pro zvýšení efektu preparátů vhodných pro tělo, pleť
  • dále je určena světelná terapie na pleť s ekzémy, lupenkou, akné (efekt je zpočátku zhoršující se-kdy nastává reakce „autoobnovitelného“ procesu s následným postupným zlepšením), vhodné pro kombinaci s celostním přístupem i s preparáty energeticko-bylinnými, jelikož tyto kožní projevy úzce souvisí s psychickou dysbalancí.
  • na klouby, vazy, zánětlivé procesy, pro urychlení hojení bolavých lokalit na těle aj.  
  • stimulace energetických center a jejich rovnovážný stav (důležité i pro dobré zvládání krizových situací) je výborné navodit litoterapií.

Následujte mě

Napište mi email

13 + 8 =